W naszej spółdzielni pracują pomocnicy Mikołaja

Opublikowano 19.12.2018

Pracownicy Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, członkowie Rady Nadzorczej oraz przedstawiciele podmiotów współpracujących z nami, kolejny raz wcielili się w role pomocników Świętego Mikołaja i spełnili marzenia dzieci z rodzin objętych wsparciem częstochowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Najmłodsi mieszkańcy zasobów naszej spółdzielni napisali listy do Mikołaja, podpowiadając co najbardziej pragną otrzymać w prezencie świątecznym, a nasi „mikołajowie” i „mikołajki” z radością te pragnienia zrealizowali, dodatkowo wzbogacając je słodkościami.

Wręczenia paczek dokonał osobiście sam Święty Mikołaj, podczas uroczystości zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Goszczyńskiego. To nie koniec niespodzianek ponieważ uczestników imprezy zaproszono także na przedstawienie o wymownym tytule „W poszukiwaniu zaginionej paczki „. Fabuła inscenizacji to sporo kłopotów, a zagubiony prezent o mało nie spowodował świątecznej katastrofy. Szczególnie, że – jak to w bajkach bywa – nie mogło zabraknąć czarnych charakterów – zająca i wilka. Na szczęście dobro zwyciężyło – w bajce (podobnie jak w rzeczywistości), mimo przeciwności losu, dzieci otrzymały wymarzone prezenty.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w realizacji tego niezwykłego wydarzenia. To już kolejny rok, w którym mogliśmy się przekonać, że ofiarowywanie radości i uśmiechu potrzebującym jest bezcenne i niezwykle budujące.